Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
30 вересня 0 9.00 год. у приміщенні студії селекторного зв’язку райдержадміністрації відбулася нарада на чолі з головою районної ради Снігур Л.О. та головою районної державної адміністрації Борисовим В.І.
Захід зібрав разом сільських, селищних голів, начальників управлінь і відділів районної державної адміністрації для обговорення подальшої співпраці щодо сприяння сталому місцевому розвитку задля покращення умов життя людей в Цюрупинському районі.
Учасники наради обговорили роль Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у соціально-економічному розвитку територій та заохоченні громадських ініціатив на місцях. Снігур Л.О. та Борисов В.І. окреслили пріоритети спільної роботи для району.
Під час третьої фази Спільного Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН в Україні планується надати підтримку місцевим органам влади щодо поширення кращих практик та досвіду із спільного планування та подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду, в Цюрупинському районі та всій області. Голова районної ради Снігур Л.О. зазначила, що діяльність Проекту МРГ планується спрямувати на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання спільно з розвитком малого аграрного бізнесу.
Процес впровадження першої фази Проекту МРГ в Херсонській області розпочався в травні 2008 року. Згодом в Херсонській області успішно розпочалася друга фаза Проекту в липні 2011 року. Протягом двох фаз Проекту МРГ усього 107192 чоловіків, жінок та дітей Херсонської області покращили умови свого життя через реалізацію мікропроектів щодо відновлення 62 дитячих садків та шкіл, 17 медичних пунктів, 19 доступу до якісної води, 6 енергозберігаючого вуличного освітлення Дані місцеві ініціативи були успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, Проекту МРГ та приватних спонсорів.
Третя фаза Проекту МРГ впроваджуватиметься протягом 2014-2018 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800,000 євро). Мета Проекту - сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні.
Учасники наради отримали необхідний пакет документів для підготовки власних мікропакетів з метою впровадження Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у кожній сільській чи селищній раді району. Кожен район нашої області має квоту на чотири сільські або селищі ради. А які ради отримають можливість направити документацію для участі у зазначеному проекті буде вирішено на наступній нараді.
|